Po siedmich rokoch na Šírave
Zemplínska Šírava, naše slovenské more. Voda, ktorá vo mne vyvoláva dobrodružstvo a vzbudzuje rešpekt. Sedem rokov som na nej nechytal. Dôvodom boli jednak rodinné povinnosti, práca a hlavne to, že môj čln neje stavaný na šíravské vlny. Takto som výpravu na Šíravu odkladal rok čo rok. Túžba zachytať na tejto vode bola stále silnejšia.
Hon na Šakala
Túto sezónu nezačínam pravé najlepšie. Zdravotné problémy ma držia do konca júna doma. Moje prvé kroky v tomto roku ma nesú na moje obľúbené štrkovisko, ktoré mi pri krátkej vychádzke daruje pekného 8,5 kg kapra. Prvé rybačky sa mi celkom daria. Okrem kapra sa mi darí chytiť aj 88 cm a 6 kg zubáča.
Opakujúce sa ryby zo štrkoviska
Už v minulosti sa mi stalo, že som niektoré ryby vytiahol po určitom čase. Tak to som si pomaličky zisťoval, ako sa im darí, koľko narástli atď. V mojich začiatkoch sa mi podarilo chytiť kapra s váhou 12,5kg. Ulovil som ho v tichšej strane jazera. Vtedy som tam začal pravidelne chodievať. Po troch týždňoch som dostal kapra znova. Neveril som vlastným očiam, keď som si ho kládol na podložku. Zabral mi na to istom mieste, ale na inú guličku.
Splnený sen
Blížila sa zima a ja s parťákom sme rozmýšľali, kde ešte si zachytať. Nakoniec voľba padla na jednu krásnu neveľkú vodu na Východnom Slovensku.